Maksa steatoos 03.07.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere olen 26 a. M. Lapsepõlves põdenud B-hepatiiti.Hiljuti kontrollis käies avastati 3* maksa proovid ALT 110. BIL 25 .viirus neg. Tehti ka psiopsia millest selgus steatoos K 0,70. Ravimiks määrati Essensiale,peale ravimi tarvitamist tekkisid valud maksa piirkonda mis muutusid kohati talumatuks nii u. 2-3kuud.
Gastriiti ei esinenud . Olen oma algatusel ravi lõpetanud ,koos ravimi l õpetamisega kadusid ka valud kuid proovid langesid vaid u 10%.
Kas saaksite selle haiguse kohta täpsemalt kirjutada ja milline on edasine prognoos . Tänan.

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere.
Nenede andmete põhjal võib olla kindel, et põete mingit maksahaigust, mille põhjus kirjas täpselt ei selgu. Selline histoloogiline leid on väga sage alkohoolse maksakahjustuse korral. Prognoos sõltub eeskätt haiguse põhjusest. Pidage karskust ja jälgige kaloraashi. Pöörduge taas oma arsti poole, kes korraldas uuringud, kaasaarvatud maksabiopsia. Temalt peaksite saama ammendavamat informatsiooni.
Kõike head, dr Kariis

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Gastroenteroloogia

rasv-maks

Tere olen 33a. mees 3 aasta eest diagnoositi mul maksa steatoos K70,0 Nooruses põdenud ka kollatõbe.Alkoholiga ei liialda nädalalõpul max 2õlut.
Muret teeb see ,et uriin on muutunud viimasel ajal ...

Vastas dr Toomas Kariis

Tänan hea portaalikohase küsimuse eest.
Maksa steatoos on seisund kus maksas leitakse tavaliselt rohkem rasva. Põhjusi mitu, sagedasemad on alkoholi liigtarvitamine, rasvtõbi, suhkruhaigus. Rasvladestus ...

Loe edasi

activelle tabl. kasutus

Tere
Kas "Activelle" tablettide kasutamine, naistel kellel on menopaus on ohutu, kui on avastatud maksa peal tsüst ja sapipõie teed ei tööta korralikult,põen ka kroonilist neeruvaagna põletikku.

Vastas dr Toomas Kariis

Tere
Maksa tsüste hormoonravi ei mõjuta. Kui on kahtlus, et sapiteed ei tööta - arvan, et mõeldakse kolestaasi seisundit ehk sapi eritumise häiret, siis östrogeenide tarvitamine võib kolestaasi süvendada.
Loe edasi

österogeen

Tere
Kas österogeenide kasutamine naiste üleminekuajal-menopaus, mõjub ebasoodsalt maksa tsüstile.
Aitähh

Vastas dr Toomas Kariis

Minu teada mitte.
Head tervist,
dr Kariis

Loe edasi

Valu maksas

Tere. Olen 50-aastane mees. Olen põdenud 16 aastat tagasi kollatõbe. Ei tarvita kangeid alkohoolseid jooke, ainult heledat õlut ja šampanjat. Pärast viimase joomist tekib maksa raskustunne ja aeg-ajalt ...

Vastas dr Toomas Kariis

Tere.
Tavaliselt kulgeb maksahaigus salaja ilma kaebusi tekitamata seni kui juba maksa puudulikkus tekib. Maksa olukorra hindamiseks tehakse 3-4 vereanalüüsi, mis annavad veenva kinnituse sellest ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi