kõhukinnisus 01.07.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Olen olnud alati hädas Kõhukinnisusega, aga raseduse ajal läksasi päris hilluks. Günekoloog soovitas juua lahtistavai teesid . Nüüd on laps aastane jaminu hädad aina lähevad hullemaks. On olnud kõht nii kinni, et ei ole neli või viis päeva tualetis käinud.Parim asi on Guttalaks tilgad ,kui neid ei oleks siis oleks minu jaoks katastroof. Olen proovinud ka hommikuti külma vett juua ja toituda tervislikult aga miski ei aita. Kas ma peaks minema uuringutele ,et oma seedimist korda saada ja milles võiks üldse olla probleem.

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Arsti nõuaennet tasuks kindlasti küsida. Kõhukinnisus on enamasti seedetrakti funktsiooni häire, mida mõjutada raske. Harva on tegu nn orgaanilise haigusega ehk soolehaigusega tavalises tähenduses. Korduvad arsti kolnsultatsioonid on soovitatavad. Põhirõhk tuleb seada toidule ja eluviisile. Kui hakkate kasutama regulaarselt lahtisteid, siis sageli ilma enam hakkama ei saa.
Dr. Kariis