gaasid 25.06.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

mul on juba pikemat aega selline mure, et mul tekivad pidevalt gaasid. kõht on õhtuks tõesti nagu rasedal. vahel on peale söömist ja hommikul ärgates ebameeldivustunne, katsudes valu, kõhus. iga mingi aja tagant ajaks nagu luksuma. kõht on enamasti lahti. mõnikord esineb üks sümptom, vahel rohkem korraga. olen püüdnud vältida erin toiduaineid, võtta artišoki tablette, juua ristikköömne teed, need on küll leevendust andnud, kuid sooviksin teada millest see võib olla ja kas seda annab ravida? tahaks gaasidest ja sellest raseda kõhust lahti saada. ei tahaks usukuda et see päris norm on, aga ei tahaks ka võibolla ilmaasjata arsti juurde tormata. võibolla oskaksite soovitada veel toiduaineid millest hoiduda.
ette tänades!
Marilis

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere Mariliis.
Oskan lisada siinkohal veel mulgikapsad, hernesupi, oad mis kindlasti gaase tekitavad. Põhjuse selgitamine ei ole sageli lihtne ja vahel pole ka võimalik. Nõu ja abi võib siiski saada , seega arstile tasub ikka pöörduda ja nõu küsida.
Dr Kariis

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Gastroenteroloogia

Gaasid

Tere.

Viimsed 4 kuud on mul esinenud iga päev gaasid. Minu probleemiks on just see, et gaasid ei välju pidevalt, hoopis jäävad kõhtu mulksuma, seega ka kõht aeg ajalt valutab.
Kuskil ...

Vastas dr Toomas Kariis

Tere.
Arvan, et on.
Mina soovitaks siiski esmalt reguleerida oma sooletöö.
Dr Kariis

Loe edasi

gaasid kõhus

tere,

kas te võiksite selgitada, millest tekivad gaasid kõhtu ja kuidas neist kõige efektiivsemalt vabaneda?

Vastas dr Toomas Kariis

Tere
Nüüd läheb füüsikaks. Gaas kas tuleb väljast sisse (õhupalli täispuhumine) või tekib kohapeal (taigna kerkimine).
Vastava põhjuse likvideerimine kõrvaldab ka gaasi olemasolu.
Dr ...

Loe edasi

gaasid

mul on gaasid, juba pikemat aega ja ise ära ei lähe. mida teha? gaasid annavad endast märku eriti suitsu tehes ja õunu süües. ja neid on võimatu kinni hoida. väga palju on juba piinlikke hetki olnud sõprade ...

Vastas dr Toomas Kariis

Õunad on sagedaseim kõhutuulte tekitaja. Suitsetamine kiirendab seedetrakti talitlust ja soodustab gaaside väljumist. Antud kontekstis tuleks esmalt piirata õunu ja siis suitsetamist.
Dr Kariis

Loe edasi

gaasid

tere!
muret teevad kõhugaasid. need on olnud juba väikesest peale, kui alles nüüd avastas kooliarst, et need on gaasid. Sel ajal kui mul gaasid on, on mul
tohutult valus, käia ei saa ( kui ...

Vastas dr Toomas Kariis

Soovitan mõlemas küsimuses konsulteerida gastroenteroloogiaga. Päraku lõhe on ravitav. Kõhugaaside põhjus vajab selgitamist. Ka seda vaevust saab leevendada.
Tervist soovides,
Dr. Kariis

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi