kõhuvalu. 23.06.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 33 a mees. Aasta alguses diagnoositi viimane staadium enne maohaavasid, st. kohe on tulemas, aga veel ei ole. Määrati ravi, läks paremaks. Nüüd viimasel kuul on tulnud valu tagasi. See polegi nagu õige valu, vaid niisugune raske tunne ja ebameeldiv tuikamine nabast natuke üleval. Samuti koriseb ka kõht ja väljaheide on enamasti vedel, ka istumas käin kusagil 3,4,5 korda päevas.
Tänan!

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Haavandieelsete saadiumidega on nagu infaktieelsete või surmaeelsetega, ehk on aga võibolla pole ka. Kindlasti on haiguseelsete seisundite jaotamine staadiumidesse meelevaldne. Haigus on siiki kindlalt piiritletav mõiste, ta kas on või ei ole. Kui pole üks, siis on mõni teine haigus. Kõhulahtisust ei tohiks otseselt seostada haavandtõvekahtlustega. Peate arstilt täpsemat nõu küsima.
Dr. Kariis

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Gastroenteroloogia

kõhuvalu naba piirkonnasTereolen 25 aastane naine. Olen 3-ndat kuud rase. Muret teeb mulle kõhuvalu, mis tekkis mul peale sööki nabapiirkonnas. Arvan ise, et see valu ei ole seotud raseduse ...

Vastas dr Triin Remmel

Tere!Kui olete rase, siis esmaselt peaks siiski nõu pidama oma naistearstiga. Raske on mingi konkreetse haiguse võimalikkuse kohta siin nõu anda.TR.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi