atsetooni lõhn suust 20.06.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Lp.Dr.Kariis
Aastasel lapsel tuleb suust atsetooni lõhna peale söömist. Veresuhkur oli hommikul tühja kõhuga 3,3 (lapse isa on I tüübi diabeetik). Nädala eest lõpetasin rinnaga toitmise, laps sööb mitmekesist toitu. Milles võib olla põhjus (düsbakterioos, toidusedeli muutus vms.) ja mida teha?

Lugupidamisega

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Lõhna taju on subjektiivne. Võimalik et olukord on normi piirides.
Kuna tegu on diabeetiku lapsega, siis on ketoatsidoosile mõtlemine igati asjakohane ja valvsus põhjendatud. Kuna suhkrutaset on kontrollitud, siis muret pole. Kui laps areneb normaalselt, tasub suhtuda probleemi rahulikult. Konkreetset põhjust suulõhnale ei saa öelda.
Lugupidamisega, dr Kariis

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Gastroenteroloogia

halb lõhn suust

Tere!
Minu tütrel(16 aastane) on probleem: suust tuleb halba lõhna, eriti hommikul ärgates. Hambaarsti juures on kontrollitud, asi pole hammastes. Toitub normaalselt, kehaehitus vastab 16-aastase ...

Vastas dr Toomas Kariis

Tere.
Võib, aga sagedamini on tegu ninaneelu patoloogiaga. Esmalt tuleks ka kurgumandlid, põskkoopad kontrollida.
Dr Kariis

Loe edasi

põikpäine papi

Olen vist maailma kõige põikpäisema vanaisa lapselaps.Nimelt ei lähe ta iial arsti juurde.Ainuke võimalus on ta vist ära uimastada ja siis viia. Näen, et tal on vist mingi probleem maksaga, hoiab aeg-ajalt ...

Vastas dr Toomas Kariis

Tere
Maksapuudulikkuse tunnusteks on kõhu suurenemine vedeliku kogunemisest kõhtu, hüübimishäirete tekkimine, nahakollasus, maksa lõhn suust, lihaste kadumine, uimasus ja teadvuse häirete tekkimine.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi