Halb hingeõhk 18.06.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere.Olen üle aasta vist juba kannatanud selle pärast,et mul on halb hingeõhk.Olen läbinud kõik mao uuringud javiga pole ikka leitud ,soovitati ainult juua palju Gefiljuse tooteid aga sellest pole abi olnud.Äkki oskate ölda millest see tingitud on ja mida ette võtta .Lisan veel et olen 32aastne. Ette tänades .GERDA

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere Gerda.
Tegu on keerulise probleemiga, mille põhjust polegi lihtne leida. Vastupidi üldlevinud arvamusele, et halb hingeõhk on tingitud mao haigustest julgen väita, et põhjus sagedamini peitub suus ja ninaneelus. Halb lõhn on mikroobide elutegevuse produkt. Elementaarne on halva hingeõhu vältimiseks mitte suitsetada ja ei soovita tarvitada alkoholi ning teravalt maitsetstatud toitaineid.
Dr Kariis