Puhitus 09.06.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Minu proobleemiks on ärritunud jämesool, seega vevlen ma pidevalt kõhu ouhituse käes. Olen loobunud õuntest, ubadest, ploomidest jt. pajudest asjadest, sest tean, et need tekitavad gaase. Kasutan ka artišoki tablette ja Espumisami, kuid kõht ikkagi puhitab, selline tunne on nagu oleks rase. Selle tulemusel ei meeldi mulle enam isegi väljas käia, sest see tekitab ebamugavust. Äkki oskaksite midagi soovitada, sest mul on ikkagi gümnaasiumi lõpupidu tulemus ja tahaks ikkagi midagi ilusat selga panna.

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere.
Kahjuks ei saa ma haigeid kirjateel ravida ja konkreetseid nõuandeid anda. Need vahendid mida kasutate kuuluvad laiatarbe nimistusse ja neid võib ka julgelt tarvitada. Espumisani võib vajadusel võtta kaks tabletti. Nii tehkegi enne lõpupidu. Täpsemaks konsultatsiooniks tuleks tulla arsti vastuvõtule.
Edu,
dr Kariis