vaevused kõhus 27.05.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Olen 39 a. Pikemat aega tekib peale sööki ja ka peale kohvi joomist rinna lähedal vasakul pool kõhus rõhuv tunne ja tundub nagu oleks ka natuke raskem hingata.Ülekaaluline ma ei ole. Mida peaks tegema ja milliseid toite sööma ja mida mitte ?

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere.
Kuna söömine kutsub esile ebameeldiva aistingu, tuleks selguse saamiseks pöörduda gastroenteroloogi poole. Soovitaksin teha gastroskoopia, siis arutada dieedi küsimusi.
Dr. Kariis