Seljavalu/pinge 07.04.23 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!
Sooviks ,et te seletatakse lahti mulle mida täpsemalt tähendab see lause:
Th 5/6 diski tsentraalne väike ekstrusioon, mis on anterioorsel kontaktis seljaajuga

Eelnev jutt sellele oli :
TEOSTATUD UURINGUD
MT030301 x 1 Lülisamba nimmeosa magnettomograafia natiivis

KIRJELDUS
Tellitud uuring: MRT uuring lülisamba TH-osast.

Kliinilised andmed: valu lülisamba rinnaosas.

Teostatud uuring: MRT uuring lülisamba rinnaosast natiivis 2 mähisega 8 tööd

Kood 79203 x 1

MRT uuring lülisamba TH-osast.
Seljaajus kindlalt patoloogiliseks hinnatavat MR signaali muutust ega mahulist muutust
ei tähelda.

Lülikehad uuringupiirkonnas madaldumiseta, listeesile viiteid ei ole.

Intervertebraalsetes liigestes väljendunud artroosi ei ole.

Diskide veesisaldus olulisel määral langenud ei ole, lõpp-plaadid siledad.

Neuroforaamenid vabad, närvijuurte kompressioonile viiteid ei ole.
Th 5/6 diski tsentraalne väike ekstrusioon, mis on anterioorsel kontaktis seljaajuga
= valu põhjus?
AS Mammograaf.

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere!

Tähendab see lause seda, et lülidevaheline ketas/disk selgroo rinnaku osas abaluude vahel on kergelt välja kummunud seljaaju poole. See võib olla valu põhjuseks, kuid ei pea olema. Soovitan pöörduda valuga füsioterapeudi vastuvõtule!

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut