Tere! Käisin mrt-s ja vastus siis tuli selline,kas peaksin muretsema? 21.01.23 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Saatediagnoos:Diski prolaps? Spomdülodistsiit? Spondüliit? Radioloogiatehnikumärkus: Uuring teostatud natiivis, eGFR määramata, tellimuses kontrastaine pole lubatud. MRT lülisamba nimmeosast natiivis T1, T2, T2FS sekventsides +MR-müelograafia Lülide kõrgus on normipärane. L4 6mm anterolistees (pseudospondülolistees). L4/5 disk on madaldunud ja degeneratsioonile iseloomuliku signaaliga. Samaltasemel on fassettliigesed artrootilised,siin liigestes ka pisut vedelikku, L5 poolselt subkondraalsed tsüstid. 02.2018sponülogrammil on näha sügav nimmelordoos - artroosi põhjus? Spinaalkanali (sh lateraalretsesside sin>dex) ja neuroforaameniteonkerge ahenemine L4/5 tasemel. Spondülodistsiidile viitavat leidu ei tähelda. Diskide herniatsioone ei sedasta. Conus medullaris iseärasuteta. VASTUSE HK HINNAKIRJA KOODID 79202 x 1 Ühe mähisega uuring (6–7 tööd) keskmise väljaga MRT-l Radioloog: KARASK, ANTI (D08494) 20.01.2023 12:57 Degeneratiivsed muutused koos anterolisteesiga L4/5 tasemel, sellest lateraalretsesside ahenemine.

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Arvan, et muretsema ei pea, kuna uuringu põhjal ei leitud selget põhjust kaebustele. Sellegi poolest soovitan pöörduda füsioterapeudi poole, kes annaks oma hinnangu ja soovitused, kuidas kaebuseid leevendada.

Tervitades,
Priit Ailt