Lülisamba sinistroskolioosi füsioteraapiline ravi 18.01.23 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Umbes aasta aega tagasi hakkasid valud vasakus jalas. Radioloogilise uuringu diagnoos: LülisambaL/S osas ilmneb sinistroskolioos, lülikehad intaksed koldemuutusteta.Raskelt väljendunud spondüloartrootilised ja osteokondrootilised muutused kôikides lülivahemikes. Medikamentoosravi minule arst ei ole välja kirjutanud. Soovitas teha seljaharjutusi, mida olengi väga püüdlikult teinud ja abi saanud ka. Harjutusi teen siiamaani, aga nüüd kahjuks hakkas mul jälle jälg valutama ja mis päev edasi seda rohkem. Kas on olemas harjutuste kompleks mis on môeldud selle diagnoosi puhul. Ja kus ma seda saaks?

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Ei ole otseselt kindlat harjutuste kompleksi. Iga inimene ja probleem on individuaalne. Skolioos ei ole kindlasti põhiprobleem, mis teie valu põhjustab.
Soovitan pöörduda füsioterapeudi vastuvõtule, et probleemi põhjalikumalt hinnata ja saada endale sobivad harjutused. Kindlasti jätkake oma harjutustega, mida praegu teete, kui need valu ei ärrita. Kui valu süveneb, konsulteerige valuravi osas oma perearstiga.

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut