Rühiprobleem/lülisammas kõverdunud 18.11.22 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere! Mure selline, et visuaalselt on näha, et lülisammas on kõver. Olen varasemalt käinud ka kiropraktiku juures ja ta ütles ka, et lülisammas on kõverdunud. Kas kiropraktik on sellise probleemiga parim variant või peaks mujale pöörduma? Samuti on seal kaelalüli peal justkui " muhk". Selline pehme kogum vms. Kas see võib olla rasv, kuna olen ülekaalus või see on seotud selle kõverdumisega? Usun, et kirurgilist sekkumist pole vaja. Aga kuidas võiksin seda probleemi lahendada?

P.S inglise keeles on selle nimetus vidt kyphosis? Või see pole sama asi?

Aitäh!

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Küljepealt vaadates on näha loomulikud lülisamba nõgusused (lordoosid) ja kumerused (küfoosid), need on täiesti normaalsed ja peavadki olema.

Sealjatagant vaadates saab hinnata lülisamba kõverusi külgedele, ehk skolioose. Kuid need ei ole antud juhul olulised.

Kaela alumise piirkonna kumerus on teatud määral norm, kuna selle järgi saab välja katsuda, kuskohas asub rinnalülide esimene lûli (Th1). Võite ise seda vaadata ka teiste inimeste peal.

Ehk kokkuvõttes Teie lülisammas ei ole kõver. Muhk antud piirkonnas on ok aga kui rinnaku küfoos suureneb, siis võib muhk kõrgemale kerkida. Suures plaanis ei ole see probleem, mille pärast muretseda.

Soovitan kaela plank harjutust seina ääres:
https://youtu.be/DGfAvbdTw80

Priit Ailt