Saabaslahas 28.06.22 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Kas saabaslahast võib kasutada luumurru algusest või on kipslahas parem (sääremurd, sealhulgas peksemurd, lateraalse malleooli ( külgmise pekse) murd). Hetkel nädal möödas kukkumisest.

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

See küsimus sobiks paremini traumatoloogile, kes hindaks luumurru olemust ja vastavalt sellele lahase tüüpi ja ajalist vajadust. Kuid arva, et kui jalg on olnud nädala kipsis, siis võib proovida saabaslahast, kuid kindlasti hinnata valu ja ebamugavust jalale raskust kandes. Kui viimaseid siiski esineb, siis võibolla ei ole saabas piisavalt fikseeriv ja seda kasutada pigem ei saa. Enamasti soovitatakse kipslahast esimesed 2-3 nädalat ja seejärel saab selle võimalusel välja vahetada. Kuid see kõik sõltub murru olemusest ja raskusastmest.

Loodan,et saite pisut abi,
Priit Ailt