seljamure 22.07.21 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Muidu selg suht normaalne,aga niikui midagi küürutades teha,siis püsti enam ei saa.Alaseljas valu sees,just vasakul pool.Piisab isegi,kui paar minutit küürutada.Ka sügavalt kummardudes on valus.Muidu ei valuta.Käin ka jõusaalis kord nädalas trenni tegemas,seega lihased võiks ok. olla.Ajaga nagu asi süveneks.Äkki oskate midagi soovitada.Ette tänades-klient.

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere!

Palju selg igapäevaselt sellist koormust saab? Istuv töö, liikuv töö? Kas peate palju igapäevaselt küürutama? Kas jõusaalis saate kõike valuvabalt teha? Oluline oleks teada saada valu põhjus ja oma igapäevaseid tegevusi vastavalt kohandada.
Soovitatav on selga palju liikuvuses hoida (just painutamise/valu suunas). Oluline, et seljavalu ei ärritaks - leida asend, liigutus, mis lubab selga mugavalt liigutada. Näiteks selili põlvede enda poole tõmbamine, istudes sirutus-painutus või ette kummardmine (enesetunde järgi). Võib proovida täiskükke teha - ka selles asendis on selg painutatud ja venituses. Proovige päeva jooksul 3-4 korda teha mainitud liikuvusharjutusi vähemalt 20-30x järjest. Kui selg harjub liigutustega, leeveneb vaikselt ka valu. Kui need liigutused valu ärritavad, on vajalik harjutusi kohandada.
Kui valu ei leevene, soovitan siiski pöörduda füsioterapeudi vastuvõtule, et täpsem valu põhjus välja selgitada.

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut