kettad 04.04.02 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 25a naisterahvas, kellel oli eelmise aasta juunis põlve op, nimelt laseriga.

3 aastat tagasi kukkusin rattaga, kuid siis ei täheldanud põlves midagi. Läks aasta mööda, ja põlv hakkas valutama. Läksin arsti juurde, kes tegi pildi põlvest, kuid tema ei avastanud peale vana(selle kukkumise) mõra midagi. Eelmise aasta(2001) mais, trepist üles minnes lõi põlve suur valu, mis takistas üles minekut. Alla sain enamvähem. Läksin uuesti arsti juurde, seekord teise juurde, kes avastas põlves ketastes midagi. Järgnes op, milles laseriga kettaid lihviti. Opi järel jäi põlve 2 haava, teineteise poole põlve. Neist üks valutas peale oppi, ja ka järnevatel kuudel. Nüüd, kui opist on möödas üle poole aasta, valutab põlv endiselt aegaajalt. Eriti kui kõnnin mingi pikema maa. Või kui istun jalg üle opitud põlve. Ja kui ilm muutub. Mind huvitab, kas see valu jääbki mind vaevama? Olen võimelnud kodus. Sõitnud jalgrattaga. Täna lõi valu põlvest ülesse. Järelravi mulle ei tehtud, ega võimlemisharjutusi ei näidatud. Ehk saate mulle midagi soovitada. kui valu on suur, olen Dicloberi võynud, aga see hakkab maole. Ette tänades!

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Arvan,et Te eas peks põlve ikka täielikult terveks saama.Kui on tegemist kõhre vigastusega,siis selle paranemine võtab aega.Soovitaks ühe kuuri,2kuud ,teha kõhre toidulisanditega(sis.glükoosamiini,apteegist saab ilma retseptita).Kui ei aita,uuesti ortopeedi juurde.

Paranemist soovides,dr.Kaidu Meitern