Nõgus selg 26.04.17 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere! Mureks on nõgus alaselg. Kas on olemas mingeid harjutusi mis aitaks selga veidi sirgemaks saada? Ei julge randa ka minna kuna kõht ja tagumik on punnis.

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Nõgusselgsus tuleb reeglina lühenenud/ pinges puusapainutajatest (hip flexor) ja nõrgenenud tuharalihastest (glutes). Probleem pole mitte selles, et kõht on ees, vaid et kogu vaagen on pööranud ennast ette, mille tulemusena tekib liigne nõgusus selga.

Soovitan puusapainutajaid venitada, märksõnaks "hip flexor stretch" ja tuharalihaseid tugevdada, märksõnaks "hip raises/ thrust".

Liigset nõgusust võib lugeda ka passiivse rühi tunnuseks. Proovige hoida igas tegevuses tuharad kerges pinges ja kõht nabast sees, nii väheneb nõgusus ja kehahoid aktiveerub.

Priit Ailt