Kühm labajalal 28.04.16 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Umbes 1,5 aastat tagasi hakkas tööpäeva kestel parema jala jalalaba pealt valutama. Algul arvasin, et tegu kingade eripäraga, püüdes nööre lõdvendada jne aga tulutult. Paar kuud tagasi ostsin uued kingad ja sama teema. Ühel päeval aga pesus käies avastasin, et sama koha peal on hõõrdumisest punane laik või pigem marraskil. Siis hakkasin katsuma ja tundsin, et selle koha pealt on justkui liiges paisunud. Igal juhul tundub, et tegu on luuga, täpsemini liigesega, mis on suuremaks läinud, misjärel on selle koha peal kõrgem kühm. Vasakul jalal ei ole sellist kühmu.
Mida teha? Kas sellst kühmust on võimalik vabaneda?

Arst vastas:

Priit Ailt

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Esialgu võite proovida külmaravi, asetada valusale kohale 2-3 X päevas jääkotti, 10 minutiks. Täpsemalt saaks probleemi kohta teada, kui minna perearsti juurde ja teha mõned uuringud. Näiteks labajala röndgen vms. Juhul kui see muhk on luuline või nihkunud luu, siis on see pildilt näha. Senikaua kasutada jalatseid, mis antud kohta ei ärritaks.

Tervitades,
Priit Ailt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Füsioteraapia

labajalal kasvab kont

Olen 45-aastane naisterahvas.Minu paremal labajalal hakkas umbes neli aastat tagasi kasvama kont. Nimelt kõndisin jalgsi oma 25 km. päevas,jalad olid nii väsinud ja valutasid mitu päeva.Kuid parema jala ...

Vastas dr Aalo Eller

Ilma jalga ja Rö-ülesvõtet jalast nägemata ei oska Teile olulist teavet anda,mulle jääb ebaselgeks,kus see "kont" kasvab.

Lugupidamisega A.Eller

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi