Jalalihased 07.04.16 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere

Paremal jalal on väliskuljel varba juures kont/muhk veidi suurem, kui vasakul jalal.
Igapäevaselt valu vms pole, kui väga pikalt kõndides jääb parem jalatald veidi valusaks. Ujudes aga jääb valusaks pahkluu (ikka ainult paremal jalal).
Olen ka märganud, et paremale jalale toetub rohkem raskust jala väliskuljele. Jalatseid ma nö viltu ei talla ja seistes on jalad ühtemoodi.. Kuid näiteks istudes märkan, et hoian vasakut jalga tavaliselt, kuid paremat jalga nii, et pigem toetun jala välisservale.
Massöör ütles, et mu parema jala siseküljel olev lihas on pinges.
Kas need erinevad sümptomid on tingitud siis pinges lihasest või ikkagi varba juures olev muhk? Kas mingid harjutused oleks abiks?

Arst vastas:

Priit Ailt

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Raske öelda, mis muhuga on tegemist. Labajala koormusjaotuvuse kõrvalekaldeid annab kõige paremini ehk muuta ortopeedilised tallad - Ortoosikeskus või Gadox. Kui sealne ortopeed leiab, et labajalgade koormused jagunevad erinevalt, siis võiks seda tallaga korrigeerida. Viimasega võiks muhk väiksemaks minna.
Teisalt võiks seda paremat labajalga ja hüppeliigest agressiivsemalt mõjutada - lööklaine ravi, ultraheli, laserravi vms. Aitaks ka lokaalsed tugevamad massaaživõtted. Viimastega võiks langeda kõrgenenud lihaspinge ja pahkluu valu koormusel. Harjutused siin suurt ei aita.

Priit

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Füsioteraapia

puusaliigesed+põlved

Tere,
Esitan teile kül natukene teist laadi küsimuse, kuid äkki on teil kogemust olnud sellel alal. Sünnitasin esimese lapse nüüd juba 3 kuud tagasi, ja ennem tegelesin pidevalt treeningutega, kas ...

Vastas dr Kaidu Meitern

Tere!

Eks see teismoodi tunne tuleb sellest,et ennem tegite trenni ja nüüd oli treeningpaus.Toituge normaalselt ja tõstke järkjärgult koormusi ja kõik saab korda.

Dr:K,Meitern

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi