lihasvalud käevarres 21.05.15 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Millest tuleb pidev käevarre, biitsepsi ja küünarnuki tuikav igapäevane valu mitme kuu vältel? Tegemist on lihasvaluga, justkui peale rasket trenni, samas jõud on käes alles.

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Võimalik, et oled märkamatult õlas või õlavarres mõne lihase ära tõmmanud, mis nüüd trauma tõttu valutab. Teine variant on lihtsalt ülekoormus. Soovitan valu piirkonda määrida kergelt soojendavate kreemidega (näiteks Hobusebalsam) ja teha rinna-õla-biitsepsi venitusi. Alloleval videol näidatud sirge käega varianti. Venitust hoida kuni 30 sek ja korrata 3 korda.

https://www.youtube.com/watch?v=yCEY0Hv-xos

Juhul kui valu ikkagi ei vähene, siis tuleks pöördude edasiseks raviks mõnda taastusravi keskusesse. Tasuks veel proovida erinevaid teipimisi ja elekrtiravi.

Priit