Pindluust plaatide eemaldamine 05.12.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tervist dr. Eller,

Olen 27a. mees. 4 kuud tagasi juhtus trauma, mille tulemuseks oli kolmikpäkse murd mitmest kohast, hüppeliigese sidemete rebestus ja pindluu murd (lõi trapetsikujulise killu välja). Tehti operatsioon ja pindluu fikseeriti plaadi ja kruvidega.

Mis on Teie arvates optimaalne aeg plaadi ja kruvide väljavõtmiseks ?

Olen käinud erinevate arstide konsultatsioonidel ning saanud erinevaid vastuseid alates 5 kuust kuni 2 aastani peale esimest operatsiooni. Tahaks oma lõikust ette planeerida, aga ei tea , millal oleks õige aeg seda teha. Kui kaua kruviaugud luus täis kasvavad?

Need kruvi pead on käimisel suhteliselt häirivad, kui vastu jalanõu serva puutuvad.

Ette tänades,

Toomas

PS. oskate äkki head hüppeliigese traumade spetsialisti Eestis soovitada?

Arst vastas:

dr Aalo Eller

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Plaadi eemaldamise aja suhtes on otsustav Rö-leid -kas luu on täielikult kinni kasvanud.Kruviaugud on suhteliselt väikese diameetriga ja nende täiskasvamine ei ole probleemiks.Arvan,et arst,kes oskas Teile eduka operatsiooni teha,peaks olema päris hea spetsialist.Meie osakonnast julgen soovitada dr.Teini ja dr.Pintsaart.Häirivate kruvipeade puhul tuleb jälgida,et ei tekiks naha kahjustuse ohtu.Kuisee oht on olemas,tuleb kruvi eemaldada

Lugupidamisega A.Eller