seljavalud 15.08.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Minu 15 aastane tütar on tegelnud kergejõustikuga 6 aastat. Vigastusi tal pole olnud ja treener on väga hooliv olnud laste tervise suhtes ning ei ole neid üle koormanud. Viimasel poolteisel aastal aga kurdab ta seljavalu vöökohast üleval. Oleme pöördunud perearsti poole. Tehti uriiniproov ja arst väitis, et kõik on korras. Käisime ka spordiarsti juures kes soovitas spetsiaalseid harjutusi. Tüdruk on võtnud soovitusi tõsiselt ja võimleb lisaks treeningutele, kuid tulemusi see ei anna. Olen kuulnud, et ka teistel temaealistel on seljaga probleeme. Tahaks teada, kas see on ealine probleem ja paraneb iseenesest aja möödudes või peab siiski midagi ette võtma.

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Esmalt,et teie murele täpsemalt vastata, peaksite lisaks perearsti poolt uuritule laskma alaseljast teha 1 Rö-pilt.et välistada selgroo kaasasündinud anomaaliad.mis võivad ka anda valu.Kokkuvõttes suureks muretsemiseks ei peaks olema põhjust.Soovitan samuti teha selja-ja kõhulihaste harjutusi-tugevam lihaskorsett aitab hoida selga .

tervitades veelkord,dr.Kaidu Meitern