Pikaajaline valu kämblas 24.12.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere

Töötasin aasta aega ettekandjana ja samal ajal tegin ka jõusaali trenni. Täpselt ei tea kumma tegevuse juures võisin vigastada oma parema käe rannet, kuid praeguseks ajaks on valu randmes ja kämblas püsinud juba kaks kuud. Valu ilmneb just siis, kui vajutan keha raskusega käe (peopesa peale). Olen määrinud kätt nii fastum geeli kui ka ibuprofeni sisaldava Dolgitiga. Kui üldse midagi ei tee, siis käsi ka tunda ei anna, kuid paraku üldse midagi tehes ei ole võimalik olla. Kas peaksin kasutama mingisuguseid teisi ravimeid. Kas parem oleks kasutada soojendavaid või külmutavaid salve? Võib-olla on tegemist närvipõletikuga, mis niisama määrides üle ei lähegi. Kas peaksin kandma rõhksidet? Praeguseks maenam ettekandjana ei tööta ka, nii et pidevat raskust käsi enam ei saa. Trenni teen küll edasi.

Katrin

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Võtke 1nädal ibuproffenitablette,kandke tugisidet mõnda aega,parem on soojendavad määrded.Kui ei aita,tuleks pöörduda käekirurgi poole.

DR.K.Meitern