valutavad jalad 25.05.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!

Minu 3,5 aastasel pojal valutavad pidevalt jalad (põlved). Käisime ortopeedi juures kes määras talle tallatoed.Kui ta kannab tallatugesid on kõik korras aga nii kui (üks päev) ei kanna, kohe jalad valutavad (nii, et laps nutab)

Arst ütles, et jalg vajub hüppeliigese kohalt sissepoole (lihased on nõrgad).

Mind huvitab kas ta peab eluaeg tallatugesid kasutama või on võimalik seda ka muulviisil leevendada näit. võimlemine või spordi tegemine?

Tänan!

Arst vastas:

dr Aalo Eller

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Kidlasti peab poiss tegema spets. võimlemiharjutusi iga päev.Õieti valitud sportlik tegevus (õigetes jalatsites) tuleb kindlasti kasuks.Ilma harjutamata pöia võlvid ei tugevne ning oht jäädagi tallatugesid kandma on olemas.

Lugupidamisega A.Eller