Haige õlaliiges 16.09.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere olen 31 aastane mees,suhteliselt sitke kehaehitusega.Regulaarset treenind pole end kümme aastat.
Hakkasin 5 kiloste hantlitega õlalihaseid treenima.Kuna tundsin endas jõudu,olid liigutused väga hoogsad ja kahel järjestikusel päeval andsin omale päris suure koormuse.Tean,et tegin vähe soendust.
Nüüd on juba umbes kümme päeva parem õlaliiges valulik.Hakkasin sööma diclofenacci ja hoidsin end,läks mõne päevaga paremaks.Hakkasin uuesti trenni tegema,kuid ilma hantliteta aga siiski hoogsate käteringitega.
Nüüd on valu juba kolm päeva uuesti õlaliigeses.
Kuidas ravida?Kuidas end hoida ja milline peaks olema taastusvõimlemine?

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Eks Te õlaliigeskapsel on saanud vigastada ja peate mõneks ajaks raskustega õlaharjutustele vaheaja tegema.Võib teha passivseid(harjutused teise käe või kepi abil)liigutusi.Mõni päev võib võtta diklofenakki edasi ja määrida jääkreemiga.

Paranemist soovides,dr.Kaidu Meitern