puusaliigese valu 09.09.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere. Olen 42 aastane naine, keskkoolieas päris kõvasti spordiga tegelenud. Viimasel neljal aastal on parema puusaliigese valulikkus ja valu järjest enam ja enam piiranud minu liikumist. Valu on nii puusa välisküljel (so täpselt liigese kohas) kui reie siseküljel (justkui kõõlus ei annaks järele) ja kubeme piirkonnas. Voodis on raske külge keerata. Ajuti on ka reie pealmises lihases valud. Üritan valu trotsides edasi liikuda, aga enam ei õnnestu. Jalga enam õieti pöörata ei saa ja pooletunnine ratsutamine lõppes paaripäevase tõsise lombakusega.
38 aastasena suunas jaoskonnaarst mind nii reumatoloogile kui neuroloogile kuid asi lõppes sellega, et öeldi: eks teil ole juba vanust ka, minge koju ja ärge mõelge endale valusid välja. Olin otsatult solvunud ja nii tegingi.
Nüüd on häda juba talumatu ja ajuti ei õnnestu lonkamist peita. Mida teha - kes on see õige tohter kes aidata saaks ja kas selline häda on üldse välja ravitav.
Parimat soovides
Ene

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Kõigepealt peaksite tegema Rö-pildi,kus on näha kas tegu on liigeseprobleemiga.Samuti annab selgitust ortopeedi poolt läbiviidud kliiniline uurimine.Nii et Rö-pildiga ortopeedi poole(riigihaiglasse minnes peab olema perearsti saatekiri).

Paranemist soovides,dr.Kaidu Meitern