jala sääred 27.06.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere
probleem selline, et jala sääred on valulikud ehk kui käega isegi õrnalt katsuda, siis on valus. Käisin suusatamas kevadel mägedes ning seal oli kerge kukkumine. Peale seda oli hiljem valus käia, istuvast või kükkis asendist püsti tõusta ning röntgenpilt näitas kühmu ühel sääreluul. Kukkumine toimus veebr lõpus. Siiani on koht valus, kui katsuda siis on tunda ka kühmu luu peal. Öeldi, et see sellest kukkumisest ei ole, et vist on mingist väga vanast traumast ja ajapikku taandub ise.
Kuid ka teine säär on valulik. Ka seal on käega tunda kühmu. Selle jala peale kukkunud ei ole. Ei tea kas on seotud sellega, aga rulluiskudega on ka võimatu sõita. Jala sääred hakkad õige ruttu valutama. Ka väiksemgi põrutus (nt 50cm kõrguselt alla hüppamine) tekitab valu.
Mis see küll olla võiks ja kelle poole pöörduma peaks?
Ette tänades

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Küllaltki keeruline vastata.Võiksite sussi sisse kanna alla panema 7mm kõrgenduse,koormusel sääred elastse sidemega kinni siduma ja õhtul -hommikul määdima Hirudoid salviga.Kui ei aita,pöörduma ortopeedi või kirurgi (veresoonte haigused?)poole.
Dr.Kaidu Meitern