ujudes tekivad krambid 25.05.04 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Laste ujumistunnis juhtub, et mõnel lapsel läheb jalg krampi, kas siis jalatallast või sääremarjast. Mis sellistel juhtudel tegema peaks ja kas laps võiks/tohiks
trenni jätkata?

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Kõigepealt peaks krampiläinud lihast venitama(hoidma venitusasendis mõned sekundid),vaheldumisi masseerides lihast.Kas uuesti trenni jätkata,sõltub,kui tugev see kramp oli-kuikuiliigutamine on sellele lihasele valulik,ei soovita trenni jätkata.Lihast võiks määrida jääkreemiga.

Dr.Kaidu Meitern