luumurd 23.03.04 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Palun Teie konsultatsiooni.
15.02.04 tehti mulle OP.-teostatud paremal välise pekse plaatosteosüntees. Seejärel asetati kaheks nädalaks kipslahas. Pärast kipslahase eemaldamist teen harjutusi hüppeliigesele. Minu raviarst arvas, et võiksin nüüd hakata jalale toetuma, kuna möödas lõkusest kohe kuus nädalat. Samas olen 11 nädalat rase ja minu küsimus Teile oleks, kas raseduse ajal on luumurru kokku kasvamine aeglustatud, kas ikka võiksin juba jalale toetuma hakata või peaksin koormusvaba perioodi pikendama? Ca tablette lisaks ei söö, toitun normaalselt, olen 27a., luumurru sain kukkudes.
Ette tänades, Liina Harjumaalt

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Arvan samuti,et võite jalale toetuda.Algul muidugi palju käia ei ole hea(kui h-liiges läheb väga tursesse,on palju käidud,natuke on loomulik,kui hakkate toetuma.Kui toitute normaalselt,ei pea kohe Ca tablette sööma.Praegusel perioodil on kõige tähtsam ravivõimlemine(õiged ja õieti sooritatud harjutused!)

Paranemist soovides,dr.K.Meitern