rangluumurd kahe aastasel lapsel 02.12.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere.
Minu kahe aastane tütar murdis diivanilt alla libisedes rangluu. Olen kuulnud, et nii väikesed tavaliselt nii kergesti oma luid ei murra, liiatigi veel ei olnud kukkumine kõrgelt ega suure hooga. Kuna lapsel on ka lõhnevad küüned, siis sooviksin teada, kas tegemist ei või olla kaltsiumi või d-vitamiini vaegusega? Kas ja missuguse eriala-arsti juurde tasuks kontrolli minna? Kas nii väikestel saab luutihedust kuidagi kontrollida ka?

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Rangluu on väike luu ja võib halvasti õla peale kukkudes ikka katki minna.Kõigepealt pöörduge oma laste-või perearsti poole.

Paranemist soovides,dr.K.Meitern