valu põlveliigeses 07.10.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere,

Mu mehel diagnoositi pool aastat tagasi peale pika-ajalist liigkoormuslikku sportimist põlveliigese (sisekülje) krooniline põletik. Raviks määrati põlve tugikaitse ja põletikuvastane tabletikuur + ultraheli ravikuur ja ravivõimlemine ning võimalikult vähe liikumist. Põlvevalu aga pole siiamaani taganenud.

Nüüd uuesti sama murega arstile pöördudes määrati talle röntgen-radiatsiooni-kuur (6 korda 2 nädala jooksul). Kas sellest võiks abi olla? Mil viisil selline ravimeetod mõjub?
Mis alternatiivsed ravimeetodid võiks veel aidata põlvevalust võimalikult kiiresti lahti saada?

Ette tänades,
Marge

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Rö-radiatsiooni kuurist eriti ei tea aga oma kogemust.Tegemist võib olla meniski vigastusega,vanemal inimesel ka atroosiga(näitab Rö-pilt)Tuleks pöörduda ortopeedi poole diagnoosi täpsustamiseks.

Paranemist soovides,dr.Kaidu Meitern

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Füsioteraapia

Põlve menisk

Olen 35 aastane, kooli ajal tegelesin kergejõustikuga.Põlv hakkas valu tegema eelmise aasta juuli lõpus, kui tegelesin aktiivselt aiatöödega(rohisin, niitsin muru...). Augustis lasin teha põlvest pildi, ...

Vastas dr Andres Kukner

Tere. Kõige paremat nõu saaksite ikkagi arstilt, kes on Teid opereerinud. Ainult väljavõttest jääb tihti väheks, et mõista kõike , mis põlveliigeses on juhtunud ning mida kirurg on teinud. Ka edasise ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: