Valu põlves 15.05.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Mul on juba pikemat aega probleemid parema põlvega. Iga kord peale füüsilist koormust hakkab põlv valutama (valud umbes nädal). Varem tegelesin aktiivselt jalgpalliga, kuid nüüd ei saa enam üldse mängida. Vahepeal hakkab põlv valutama ka lihtsalt bussiga/autoga sõites (Tallina - Tartu vahet sõidan igal nädalal). Olen käinud nii perearsti juures, Tartu Ortopeedia Keskuses, Tartu Kesklinna Polikliinikus kuid keegi ei oska midagi öelda. On tehtud ka kask korda röntken pildid, kuid sealtei ole ka midagi näha. Just kui oleks kõik korras. Mida teha?

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!
Kui kükitada saate,võib olla tegemist kõhre kahjustusega,kui ei saa võib olla menisk katki.Viimasel juhul on ainuke ravi artroskoopiline operatsioon.Täpsemalt saab teada,kui lasete põlvest teha MRT(magnetres.)pildi,kuna Rö-pilt neid vigastusi ei näita..Selle saatekirja saate ortopeedilt või perearstilt.

Tervitades,dr.Kaidu meitern