Paraneoplastiline sündroom 17.02.24 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mul avastati paraneoplastiline sündroom, mõned neuronaalsed antikehad on positiivsed. Kasvajat (veel) ei ole. Aga mul on ka prolaktiin olnud viimastel aastatel üle normi. Kas prolaktiin võib olla kõrge samuti paraneoplastilise sündroomi tõttu? Ajuripatsi kasvajat pole.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Prolaktiin on mõnevõrra stresshormoon. Sageli esineb prolaktiini mõõdukas tõus erinevate ravimite (uinutid, valuvaigistid, antidepressandid, krambivastased ained, rasestuimisvastased vahendid jne.) kõrvaltoimena. Paraneoplastilise sündroomiga prolaktiini tõus siiski seotud ei ole.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.