Luutiheduse uuring. Kui hull tegelikuld tervis on? 01.12.23 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Üldmeditsiinilised Luutiheduse uuringu andmed. Pikkus 1.80 L1-L4 T-skoor - 4.3 sd(min. L2-4.3),z-skoor - 3,4. F sin T-skoor - 2,9 sd (reieluukaelas - 2.0),z-skoor-2.0. F dex T-skoor - 3.1 sd(reieluukaelas - 2.1) z-skoor - 2.3

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
T skoori norm on -1 ja suurem. Haigusliku luuhõrenemise korral aga on T skoor alla -2,5. Vahemik -1 kuni -2,5 on omane osteopeeniale ehk luutiheduse vähenemisele. Teie erinevate paikmete tulemused ongi omased luuhõrenemisele, ehk probleem on tõsine ! Saan soovitada normaalset söömist, aedvilja 500 g päevas, piimatooteid 1 l päevas või sellele vastavas koguses muid piimatooteid- juustu 100 g, kohupiima 250 g. Kaltsiumi ja D vitamiini preparaadid, nt Calcigran, nii nagu juba võtate. Igapäevane reibas kõnd, 40-50 min päevas. Koostöö oma perearstiga, temalt täpsemad soovitused ja põhjendatud kordusuuringud, põhjuste selgitamine ja konkreetsem ravi.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi