Higistamise puudumine 29.09.22 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Ma pole kindel kas Teie olete õige arst kelle poole pöörduda, aga proovin ikka. Nimelt siis 2007.aastal liiklusõnnetuse tagajärjel sain lülisamba vigastuse C7 mõra ja D1 killustunud murd. Diagnoos oli läbilõikesündroom. Rinnast alla poole puudu täielikult tundlikus ja liikuvus. On tugevad spasmid jalgades, kõhus ja seljas. Kätes puudub osaline tundlikus,aga käed töötavad 100%. Igapäeva elus olen 100% iseseisev. Käin tööl, sõidan autoga, 5 aastat tagasi sain isaks. Mure on siis selline, et ma ei higista üldse kui õues on soe ilm, toas on liiga soe või kui ma teen füüsilit trenni või tööd. Lihtsalt tõuseb keha temperatuur ja mul hakkab kiiresti paha. Olen ka liiges kuumaga minestanud. Igasugune liigne soojus/kuumus on talumatu selle tõttu. Higistan ma ainult juhutudel kui ma olen väga haige(põletik/palvik kõrge) või kui saan füüsiliselt haiget hästi kõvasti. Nt eelmine suvi põletasin põlve juurest käelaba suuruse ala tõsiselt ära ja see pani mind päevadeks higistama, aga kui nahk oli juba piisavalt paranenud kadus higistamine jälle ära. Oskate ehk Teie arvata mis ma ei higista ja kas seda on võimalik kuidagi muuta, kas või natukese, et suved oleksid talutavamad. Aitäh Teile. Päikest!!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Õige arst Teie küsimusele vastama oleks tõenäoliselt neuroloog. Suure tõenäosusega on higistamise puudumine Teie puhul seotud läbilõikesündroomiga ja selle taastumise suhtes olen pigem pessimistlik. Endokriinhaigust ma Teie juhtumil ei kahtlustaks, kuigi igaks juhuks võiks kilpnäärme talitlust alatalitluse välistamiseks kontrollida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.