Väga madalad kilpnäärme näitajad ja tunne et tükid kilpnäärme piirkonnas. 20.12.21 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,olen 25-aastane noor naine ja mul on painav mure oma kilpnäärme pärast nimelt olid minu kilpnäärme näitajad väga madalad perearsti poolt tehtud vereproovi põhjal,kui hiljuti perearsti külastasin. Perearst pani mulle kohe aja kilpnäärme ultraheli uuringule peale vereproovi vastuseid ja hiljuti käisin ka seal ära uuringu käigus tegi uuringut läbi viiv arst mitmest kohast pilte ja ütles et vastused lähevad nüüd kohe arstile edasi ja tema edastab need mulle .Seega tahaksin teada mis puhul on kilpnäärme näitajad väga madalad ja mis puhul suunatakse kilpnäärme pildiga uuringule?
Ja veel sooviksin teada millest võib tingitud olla neelamisraskused mis aastatega aina süvenevad et isegi toit ja antibeebipillide või peavalu rohtude neelamine on raskentatud ükskõik kui palju vett peale ei jooks
Lisaks sooviksin veel teada miks tekib pidev neelamistunne ja tunne nagu oleks kilpnäärme piirkonnas tükid mis magama heites magamist lausa segavad juba iga öö ükskõik mis küljele keeran ja väiksed uneprobleemid on mul ka sellega seoses tekkinud ja kael ka turses .Lisaks on hakanud minu hääl tihti kähisema ja imelik köha tekkinud mis on nüüd kestnud juba kaks kuud.Kael veidi valus ka iga külje pealt

Lugupidamisega

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Sellise umbmäärase jutu peale ei oska kohe midagi öelda... Mida tähendab "kilpnäärme näitajad olid väga madalad"? Millised "näitajad"? Kui TSH oli madal, tähendab see ületalitlust, kui FT4 on madal, siis alatalitlust. See, et perearst suunas Teid kilpnäärme ultraheliuuringule, on väga hea - ultraheliuuring annab infot kilpnäärme suurusest ja võimalikest sõlmelistest muutustest kilpnäärmes.
Hääle kähisemine, köha ja neelamistakistus on vaevused, mis tavaliselt ei seostu kilpnäärmega. Teatud düskomforditunnet võib patsient oluliselt suurenenud kilpnäärme puhul tunda. Kui kilpnääre on oluliselt suurenenud, võib see ka kaela kuju moonutada. Kilpnäärme ületalitluse korral võib esineda unehäireid ja ärevust.
Soovitan ikkagi selguse saamiseks oma perearstiga uuringute tulemused läbi arutada. Vajaduse korral suunab Teie perearst Teid kindlasti ka endokrinoloogi vastuvõtule.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.