Ravimi doos? 19.01.21 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen juba paar aastat ravinud radiojoodravi järgset kilpnäärme alatalitlust. Viimastel analüüsides TSH 10,79 ja fT4 14. Siiani võtsin L-Thyroxini 50 mikrogrammi, nüüd peale analüüside vastust suurendati see 50/75 ülepäeviti.
Tean, et TSH muutub üsnagi aeglaselt, kuid kas on võimalik, et selline doosi suurendamine tekitab kõrvaltoimeid. Enesetunne hakkab uuesti meenutama ületalitlust (olen sellise doosi peal aasta algusest) - higistamine kui pole isegi palav, suur närvilisus ja ärevus/meeleoluhäired, ainevahetus väga kiire, peavalud (tavaliselt üliharva pea valutab).

Väga tänan!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Küsimus vastatud.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.