Kortisooli tase 18.08.20 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mul mõõdeti hiljuti endokrinoloogi tellimisel kortisooli taset kell8.45 hommikul.
Tulemuseks oli mul 8 referentsväärtus oli 68-327
Kas see on normaalne või on tegemist minisuguse haiguse nähuga.
Aitäh teile vastamast.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie küsimusele pole kahjuks võimalik adekvaatselt vastata. Nii tulemuse kui referentsi juurest puuduvad ühikud. Ei ole ka teada, kas analüüs tehti puhtal foonil või supressioontesti käigus, kas olete tarvitanud samaaegselt mingeid ravimeid, mis kortisooli taset mõjutavad (neid on palju) jne. jne.
Teile analüüsi määranud arst, kes kõiki eelnimetatud asjaolusid teab, annab Teile ka ammendava vastuse.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.