TSH normi alumisel piiril 28.09.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Kilpnäärme analüüs näitas TSH 0,3, mis on vist normi alumisel piiril. Saan aru, et on kerge kalduvus ületalitlusele? Kas ma peaksin seda kuidagi jälgima? (Muud kaebused on südame pekslemine ja ärevus ning kaelast lähtuvad la lagipähe kiirguvad valud)

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Jah, TSH on normi alumisel piiril, kuid mingeid vaevusi ei tohiks kilpnääre sellise väärtuse juures põhjustada. Seega on südamepekslemisel, ärevusel ja kaelavaludel teine põhjus.
Kilpnäärme talitlust võiks kontrollida 6 kuu möödudes, TSH-le lisaks võiks siis määrata ka FT4.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.