Kõhuvalu 06.04.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Pöördun kõhuvalu tõttu. Umbes veebruari algusest olen täheldanud valulikkust ülakõhus parema roidekaarealusi, mis vahepeal kiirgab alakõhtu, viimasel ajal rohkem selga. Parema jala kõverdamisel on tuntav ebamugavus (nagu midagi oleks ees) ja vahel ka valulikkus ülakõhus paremal pool. Väga harva tuleb valu öösel, kestab lühiajaliselt, vahel hoogudena. Olen täheldanud, et hematoomid tekivad kergemini, hommikune nahasügelus. Veebruaris tehtud analüüsides ASAT 22, ALAT 7 korras, üldbilirubiin 23, ALP 33, varasemast teada autoimmuunne türeodiit, eelmisel aastal tehtud analüüsides HbA1c 4,9%, IFCC 30 mmol/mol. Varasemalt diagnoositud ja korrigeeritud õõnesrind ning vähene skolioos, perearst arvab, et valud tingitud rindkere survest ülakõhule.
Küsin teist arvamust.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Saan Teile endokrinoloogina vastata üksnes seda, et Teie kõhuvalul ei ole suure tõenäosusega mingit seost autoimmuunse türeoidiidi või mistahes teise endokriinhaigusega. Soovitan lisaks vereproovile teha ka kõhu ultraheliuuring ja vajadusel pöörduda pigem gastroenteroloogi (mao-soolearsti) poole.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.