Millest võib olla tingitud mu järsk kaalutõus? 10.11.14 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kui mul on mosaiik Turneri sündroom (tänu kasvuhormoonile olen nüüd 162 cm pikk, ravi lõpetati kui olin 16) ja varem püsis mul kaal pidevalt enam vähem samal tasemel(62-63 kg) ja nüüd viimase 4 kuuga on kaal tõusnud 75.4 kilo peale, siis kas mu järsk kaalutõus võib olla seotud mu haigusega? Kilpnääre, süda ja vereproovid olid korras ja toitumises ma pole samuti midagi väga muutnud.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Soovitan pöörduda Teid jälgiva endokrinoloogi poole. Kui kõik vereproovid korras olid, siis pole ehk kaalutõusul Turneri sündroomiga seost, kuid päris kindlalt seda Teie asendusraviga tutvumata ja analüüse nägemata ka väita ei saa.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.