minestus hood 30.05.14 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Viimased paar aastat on mul esinenud tihedalt minestus hood. Tavaliselt autos istudes, teleka ees olles, ja vahel ka läbi une tunnen, et on nõrk ja halb olla. Päris teadvusekaotust ei ole aga nõrk ja uimane kohe kohe ära minestamise tunne. harva kuid on ka esinenud päris teadvusekaotust. Perearst on arvamusel, et hormoonidest, peale menopausi ja soovitab aga palderjani tarbida. 15 aastat tagasi oli ka kilpnäärmega probleeme, ja ka trauma järgi (20 a. tagasi) ühest kõrvast ei kuule ja oli ka pea (kolju)trauma.
küsimus ongi, et kelle poole tuleks pöörduda, et teada saada milles probleem? Võiks ju palderjani ka tarbida aga minestus hood on sagenenud ja ei usu, et väga aitab

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kindlasti võiks pöörduda neuroloogi poole (koljutrauma anamnees). Välistada tuleks ka südamerütmihäire või järsk vererõhu langus, mille osas saab esmased uuringud teha perearst. Mõnikord võib tasakaaluhäireid ja minestustunnet põhjustada sisekõrva patoloogia. Sagedane minestustunne ei ole tüüpiline "üleminekuea" vaevus ja hormoonidega on siin harva seost. Kilpnäärme talitluse võiks siiski ära kontrollida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.