L-thyroxini annustamine 27.08.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen võtnud aastaid L-thyroxini ja annust vastavalt näitajatele korrigeerinud. Märtsis oli TSH 4. Võtsin rohtu 50mcg. Augustis andsin uue analüüsi ja TSH oli 7,6. Perearst määras uueks annuseks 100mcg päevas. Konsulteerisin ka endise raviarsti (endokrinoloogiga), kes soovitas nii väikese muutuse korral jätkata 50mcg-a. Kuna teiselt arstilt vastuse saamiseks läks nädal aega, suurendasin ma L-thyroxini kogust 75 mcg-ni päevas. Mida teie soovitate?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Arvan, et tegite õigesti ja võite jätkata 75 mcg päevas. 100 mcg oleks kindlasti liiast olnud. Uue analüüsi soovitan teha jaanuaris-veebruaris 2014.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.