Pidev tühja kõhu tunne maos, eriti öösiti 11.07.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Nimelt on mul pidev tühja kõhu tunne maos, eriti tekib see just öösiti kuskil 3-6 ajal, seega jääb mul und väheseks. Ja kui olen ära söönud, siis see tunne ei kao kahjuks kuhugi, on nagu pidev selline vastik näriv tunne, et kogu aeg peaks sööma, kuid see söömine ei paku head tunnet, kuna kõht ei saa täis, kindlasti ta saab täis, kuid mina seda ei tunne. Vahel on nii valus, et torgib lausa, kui süüa ei saa. Millest võib selline olukord tekkida? Kas see on normaalne? Mulle tundub, et selline asi enam normaalne pole, kuna magu pidevalt valutab ja tänu sellele on võimatu end välja puhata, kui öösiti mitu korda üles ärkan, kuna magu hakkab jubedalt valutama või annab lihtsalt väga tühjast kõhust tunda.
Kuskil 1,5 aastat tagasi eemaldati mul ka sapipõis. Olen võtnud kuskil pool aastat ka antidepressante ja umbes paar aastat tagasi vaevlesin toitumishäire all, sellest tulid ilmselt ka sapiprobleemid.
Anni

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kõige tõenäolisemaks põhjuseks Teie vaevustele on mao ülehappesus ja võimalik, et ka reflukshaigus. Soovitan pöörduda oma perearsti poole, kes suunab vajadusel edasi mao endoskoopilisele uuringule. Maohapet siduvaid ravimeid on üsna suur valik ka apteekide käsimüügis, võite ka apteekrilt nõu küsida. Oluline on loomulikult ka toitumine, vürtsikas ja hapu toit võib vaevusi pigem süvendada, valguline toit ja lühikesed söögivahed pigem leevendada. Kuna varem on esinenud ka söömishäireid, võivad ka alatoitlus või söömisiseärasused rolli mängida.
Endokriinhaigusega siin tõenäoliselt tegemist ei ole.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.