Insuliinivajaduse vähenemine 08.11.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Olen olnud I tüübi diabeetik 20 aastat. Lasin alles hiljuti perearstil teha kõik vajalikud vere- ja uriinianalüüsid, mis näitasid, et kõik on korras, aga viimasel nädalal on järsult langenud pikatoimelise insuliini vajadus, öine vajadus on langenud 28 pealt 22 peale. Rasedust ei ole, see on kontrollitud. Millest see võib olla tingitud? Ja ei ole ka elus toimunud mingeid muudatusi.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui muutus, siis muutus. Alati ei olegi kõik kergesti seletatav. Tavalised insuliinivajaduse vähendajad on raseduse kõrval kaalulangus, kujunev neerupuudulikkus, mõnikord insuliinpreparaadi vahetus. Ka kliimamuutus või füüsilise koormuse suurenemine võib insuliinivajadust vähendada.
Kui sagenenud hüpod näitavad annuse vähendamise vajadust, tuleb seda igal juhul teha.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.