Kurgu ärritus 15.04.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mul on pidevalt sellised sümptomid: esmalt hakkab kurgus kõdi- sügelus, siis pisarad voolavad, siis väga tugevad aevastused, siis nina väga tatine ja, et see kurgu häda ikka leevenduks, siis ajab köhima ka veel. Eriti paha on, kui ärritus tuleb öösel, siis pean istuli tulema, et siis köhida või muid leevendusi teha. Ööpäevas tuleb ärritus vähemalt 10 korda. Kui sõidan bussis ja tuleb ärritushoog siis aitab Müntoni lutsutamine. Sest pidev neelamine ka aitab.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Teie probleem jääb siiski nina-kurgu-kõrvaarstide valdkonda. Kilpnääre on eemaldatud ja puuduv organ ei saa Teile mingeid vaevusi põhjustada. Teie probleemid ei seostu ka diabeediga.
Pigem pakuksin siiski allergilist riniiti. Kui ühed ravimid ei aidanud või ilmnesid kõrvaltoimed, tuleb lihtsalt uuesti arstile pöörduda.
Tervitades,
Anu Ambos.