Kurgu ärritus 15.04.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mul on pidevalt sellised sümptomid: esmalt hakkab kurgus kõdi- sügelus, siis pisarad voolavad, siis väga tugevad aevastused, siis nina väga tatine ja, et see kurgu häda ikka leevenduks, siis ajab köhima ka veel. Eriti paha on, kui ärritus tuleb öösel, siis pean istuli tulema, et siis köhida või muid leevendusi teha. Ööpäevas tuleb ärritus vähemalt 10 korda. Kui sõidan bussis ja tuleb ärritushoog siis aitab Müntoni lutsutamine. Sest pidev neelamine ka aitab.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Teie probleem jääb siiski nina-kurgu-kõrvaarstide valdkonda. Kilpnääre on eemaldatud ja puuduv organ ei saa Teile mingeid vaevusi põhjustada. Teie probleemid ei seostu ka diabeediga.
Pigem pakuksin siiski allergilist riniiti. Kui ühed ravimid ei aidanud või ilmnesid kõrvaltoimed, tuleb lihtsalt uuesti arstile pöörduda.
Tervitades,
Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

Kurgu valu

Tervitused!
Probleem on kurgus.
Esimene pàev tombas kurgu krampi söömis ajal. Nüüd teisel pàeval pidev valulik valu.
Pole nagu tavapärane külmetushaigus mis lihtsalt kriibib vaid on valus.

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Esmane ikka käsimüügi ravimid apteekri soovitusel. Siis juba perearsti vastuvõtt, hoolas läbivaatus, uuringud ja ravi.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Loe edasi

Valu kõri piirkonnas

Veel küsimus selle kõri piirkonnas valu kohta.Perearst saadab nüüd uuesti endokrinoloogi juurde ja veel lisas ORL.Kes mis on ORL?

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
ORL on oto-rino-larüngoloog s.t. nina-kurgu-kõrvaarst.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Loe edasi

KURGU PROBLEEM

Vaadeldes kurku ,avastasin kurgumandli all-kõrval imeliku sõrmeotsa suuruse valkja muna.Kurgus nagu tüki tunne, ajab neelama, ka köha on pikemat aega. Olen suitsetaja pikemat aega juba.

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Küsimus on kahjuks tulnud valel aadressil. Sellele peaks vastama nina-kurgu-kõrvaarst. Kilpnääre kurgumandli all ei paikne, seal ei asu ka ükski teine endokriinorgan.
Soovitan siiski ...

Loe edasi

Pidev köha

Tere!
Minu probleem on selline, et juba 3-4 aastat tekib mitu korda aastas väga pikaajaline köha (praegune kestnud juba 4 kuud). Kurgus kõditab ja eriti rääkimise ajal sunnib pidevalt köhima. Öösel ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Kilpnäärme mõõdukas suurenemine täiskasvanutel enamasti köhaärritust ei põhjusta (lastel on see võimalik), seega on kilpnääre Teie köha põhjusena väga vähetõenäoline. Lisaks on Teie köha ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: