Rasedus ja Braunovidon 16.12.09 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen hetkel 19 nädalat rase ja määrisin jalalabale tekkinud väikesele põletikulisele vigastusele Braunovidon salvi u 3-4 korda 36 tunni jooksul. Kahjuks lugesin nüüd ravimi infolehelt, et salv võib kahjustada loote kilpnääret. Kui tõenäoline on, et antud salvi kasutamine 36 tunni jooksul ja mitte väga suures koguses tekitas loote kilpnäärmele kahjustuse? Kuidas oleks õige edasi käituda?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Arvan, et muretsemiseks pole põhjust. Braunovidon salv sisaldab joodi, kuid joodi kogus selles ravimis on mõõdukas ja tavaliselt ei kujuta see endast mingit ohtu ei Teie ega loote kilpnäärmele.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.