Kilpnäärme sõlmed ja analüüsid 17.11.09 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Visiit endokrinoloogi juurde on määramata kauguses. Sooviksin (lühi)- kommentaari uuringute tulemuste kohta, et julgemini oma eluplaane seada.
Praegu on kerge survetunne kilpnäärme prk-s, muid sümptome pole.
Olen N58

veri:
TSH 1.01 mU/l (tehtud 13.0kt. 2009)
FT4 14.9 pmol/l
FT3 4.5 pmol/l
TG - Ak 20 lU/l
TPO antikehad 215 kU/L
TSH 0.746 mU/l (tehtud 9.märts 2009)

UH:
Leid
paremas sagaras väikeste tsüstjate muutustega sõlm, mõõtmetega 3,6x3,3 cm, mis norm kilpnäärme kudet komprimeerib. Lisaks sellele sõlmele on veel paar 4-5 mm suurust kajavaest sõlmekest struktuuris.
Parema sagara mõõtmed 4,6x3,2x3cm maht 23 ml.
Vasaku sagara mõõtmed normipärased (maht 4,4 ml) ja struktuur ühtlene.
Kaelal jugulaarses loozis suurenenud lümfisõlmi ei ole.

Tänan.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teil on tegemist kroonilise autoimmuunse türeoidiidiga. Hormoonanalüüs on normi piires. Vaja oleks punkteerida parema sagara sõlme ja võtta sealt proov tsütoloogiliseks uuringuks (et välistada vähki). Muid lisauuringuid Te momendil ei vaja. Kui vähiohtu ei ole, jääte jälgimisele ja peate edaspidi tegema kord aastas hormoonanalüüsi, ultrtaheliuuringu 2-4 aastase intervalliga. Ravi Te ei vaja.
Muretsemiseks suurt põhjust ei näe, võite oma vastuvõtuaja endokrinoloogi juurde rahulikult ära oodata.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.