isotoop ravi 26.02.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

olen aastaid põdenud kilpnäärme autoimmuunset põletikku kuid endokrinoloogide väitel see ravi ei vajanud.Augustis pöördusin tugeva pahkluu tursega vältimatusse abisse,sealt suunati kardioloogiasse anal.tulemusena tugev ületalitlus ja toksikoos. Sain ravi mercasoliiliga ja lõpetasin ravi novembris. Mõned päevad tagasi käisin uuesti vastuvõtul ja endokrinoloog tahab määrata seda jood kapsli ravi.Seletades et see ohutu. Proovid näitasid mõõdukat ületalitlust nagu arst vä'itis ULH näitas tugevat ehhogeensust ja ebaühtlust.Kas ikka on see isotoop ravi nii ohutu ning kuidas on teie praktikas tulemused selle raviga.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Isotoopravi on ohutu ja kogemused sellega on head (kogu maailmas laialdaselt kasutusel ca 60-70a). Ravi tulemuseks on püsiv kilpnäärme alatalitlus ja vajalik on eluaegne asendusravi. Ületalitlus aga ei tohiks enam korduda. Usun, et Teie raviarst seletab enna ravi korraldamist Teile veel kõike põhjalikult.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.