krooniline põletik? 21.04.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.Kas selline variant on võimalik, et kilpnäärmevastaste antikehade analüüs on korras, kuid sellele vaatamata on krooniline kilpnäärme põletik? Hüpotüreoos on mul ning saan asendushorm. ravi. Kas see analüüs on täpne, kordvalt on mulle tehtud kilpnäärmevastaste antikehade analüüs (ei mäleta täpset nimetust) ja see on on olnud korras, muutumatu.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Jah, selline variant on võimalik. 10-15% kroonilise autoimmuunse türeoidiidiga patsientidest on TPO- antikehade tiiter madal (normi piires). Autoimmuunset protsessi kilpnäärmes see ei välista. Kuna Teil on juba välja kujunenud kilpnäärme alatalitlus, on krooniline türeoidiit selle põhjusena äärmiselt tõenäoline vaatamata korras antikehade analüüsile.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.