paksus 28.03.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.Olen 53 aastane naine ja kaalun 92 kg,pikkust on mul 166 cm.Olen selles kaalis juba 17 aastat.Minu mureks on suur rippuv kõht(mul on olnud keiserlõige,sapikivid on võetud),mis tekitab ebameeldivusi,kuna kõhualune hakkab tihti hauduma ja tekib ebameeldiv lõhn,eriti suveti,kui ma palju liigun ja higistan.Kas on sellisele probleemile ka mingi lahendus ja kelle poole peaksin pöörduma?Olen teinud ka kaalujälgimist,millega sain 20 kg kergemaks aga nii nagu tekkisid elulised mured,tuli ka kaal tagasi,rippuvast kõhust ei saanud ka siis jagu.Aitähh lugemast.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Soovitan oma kehakuju korrigeerimiseks pöörduda mõnda ilukirurgia kliinikusse. Kaalu langetamine võib küll vähendada kõhu piirkonnas rasvkoe hulka, kuid rippuvat nahka saab sirgeks tõmmata ikkagi ainult lõikuse teel. Kliinikus kalkuleeritakse korrigeeriva ravi maksumus ja siis peate aru, kas saate seda endale lubada või ei.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.